Each piece of my necklace is a part of me and my family. For my daughter, I wanted her to have her own piece. I choose a circle because there is no end or beginning. To represent my 4 dogs, I needed something that would hold all 4 names. The biggest piece is for my marriage. The last 2 pieces are for me. My birthstone and a reminder to “trust my journey”. It took me a while to choose what pieces but I am so amazed at how it came out!
Jewelry That is About Documenting Your Story
$200
- Unit price
- / per
Medium Multicolored Tourmaline Harriet Stone
$1,410
- Unit price
- / per
$1,410
- Unit price
- / per
Large Moss Aqua Harriet Stone
$680
- Unit price
- / per
$680
- Unit price
- / per
Large Pink Opal Harriet Stone
$1,420
- Unit price
- / per
$1,420
- Unit price
- / per
Gold Rutilated Quartz Elizabeth Stone Ring
$1,190
- Unit price
- / per
$1,190
- Unit price
- / per
White Opal Elizabeth Stone Ring
$660
- Unit price
- / per
$660
- Unit price
- / per
Black Rutilated Quartz Elizabeth Stone Ring
$580
- Unit price
- / per
$580
- Unit price
- / per
Turquoise Elizabeth Stone Ring
$1,320
- Unit price
- / per
$1,320
- Unit price
- / per
Peach Tourmaline Elizabeth Stone Ring
$860
- Unit price
- / per
$860
- Unit price
- / per
Pink Tourmaline Elizabeth Stone Ring
$1,510
- Unit price
- / per
$1,510
- Unit price
- / per
Unakite Elizabeth Stone Ring
$670
- Unit price
- / per
$670
- Unit price
- / per
Aquamarine Elizabeth Stone Ring
$1,660
- Unit price
- / per
$1,660
- Unit price
- / per
Pink Tourmaline Elizabeth Stone Ring
$2,040
- Unit price
- / per
$2,040
- Unit price
- / per
Multicolored Tourmaline Elizabeth Stone Ring
$710
- Unit price
- / per
$710
- Unit price
- / per
Cognac Quartz Elizabeth Stone Ring
$370
- Unit price
- / per
$370
- Unit price
- / per
$602
- Unit price
- / per
$1,316
- Unit price
- / per
$202
- Unit price
- / per
$622
- Unit price
- / per
$392
- Unit price
- / per
$1,752
- Unit price
- / per
$1,244
- Unit price
- / per
Baby Stats ID Tag
$1,420
- Unit price
- / per
$1,420
- Unit price
- / per
$820
- Unit price
- / per
$806
- Unit price
- / per
$254
- Unit price
- / per
from $526
- Unit price
- / per
$488
- Unit price
- / per
$436
- Unit price
- / per
from $464
- Unit price
- / per
$214
- Unit price
- / per
$690
- Unit price
- / per
$186
- Unit price
- / per
$344
- Unit price
- / per
$670
- Unit price
- / per
$516
- Unit price
- / per
$990
- Unit price
- / per
$442
- Unit price
- / per
$378
- Unit price
- / per
$510
- Unit price
- / per
$222
- Unit price
- / per
$420
- Unit price
- / per